directions
A
L
A
K
A
A
R
T
libavetel

Avati unikaalne Ivo Lille klaasskulptuuride näitus Punases saalis

Libavetel – On Ghost Waters

Näitus Telliskivi loomelinnaku Punases Saalis 11. – 27. september 2015

Avatud: T-P kl 14.00-19.00, sissepääs tasuta!

Klaas: Ivo Lill, foto: Ülo Josing, kujundaja: Maret Kukkur

Näitus

Sillerdavalt voolav jõgi moondub hüljatud industriaalkeskkonnas hõbelevalt tontlikuks libajõeks. Kallastel toretsev klaas ja veepinnal värelevad peegeldused meelitavad virvatuledena vetesügavusse, heites räämas seintele pikki värvilisi varje. Libavetel seilates kaob kõle reaalsus avades tee mütoloogilisse fantaasiamaailma, kuid nagu libavetel kombeks – vaid esimese kukelauluni …
Näitus toimub Telliskivi Loomelinnakus Vaba Lava kõrval asetsevas Punases saalis. Tegemist on 650 m2 mahajäetud tööstushoonega.

Nii käesolevat näitus kui ka Ivo Lille loomingut üldse on inspireerinud VESI – voolava vee heli, ilu ja dünaamika. Tõsi küll, tegemist on olnud looduslike veekogudega. Seekord on näitus rajatud kontrastile ja “libaveed” tungivad hüljatud tööstushoonesse.

Näituse kujundaja teatrikunstnik Maret Kukkur on sündmuse lavastanud vee äärde. Ruumi rajati 120m2 tehisveekogu ehk „libajõgi“. Lagunevast puidust kallastele paigutati Ivo Lille klaasskulptuurid, mis peegelduvad veepinnal. Seintele projekteeritakse fotograaf Ülo Josingu suuremõõtmelised fotod samadest töödest, mis on pildistatud ehtsas looduskeskkonnas.

2013. aastal toimunud Ivo Lille personaalnäitus Kunstihoone Galeriis Vabaduse väljakul lõi 5 492 külastajaga publikurekordi. Just seetõttu tekkis autoril soov pakkuda publikule oma töid erilises võtmes, lootes, et ka mitteakadeemilises keskkonnas, leidub huvilisi piisavalt.

ala kaart