directions
A
L
A
K
A
A
R
T
L, 10. märts, 11:00

Liikumise töötuba Üüve-Lydia Toompere: Techno Praxis: queer edition

Liikumise töötuba: Techno Praxis: queer edition on mõeldud nii kogemusega kui kogemusteta tantsuhuvilistele, keda huvitab elektrooniline muusika.

Techno Praxis*, mis on oma sisult küll klubitantsu praktiseerimine, tegeleb samaaegselt ka liikumise baaselementidega nagu põrge (bounce), voolavus (flow), kehahoiakud, suhestumine ruumi ja teiste inimestega, energia jaotamisega ja isikliku liikumisloomega.

Seekordses Techno Praxises avastame enda võimaliku queer liikumiseesteetikat ja kasutame kogutud infot ühe vahendi ja allikana technotantsu sessioonides. Queer tähendab selles kontekstis seda, et sul on võimalus unustada enda “normaalne” tantsuesteetika ja uurida midagi teistsugust – äärmuseid, kummalisust, vastandumist või mida iganes, mis sel hetkel inspireerib. Queerina võivad ennast tunda kõik olenemata soost, seksuaalsest orientatsioonist või muudest võimalikest erininevustest.

Techno Praxist viib läbi vabakutseline tantsukunstnik Üüve-Lydia Toompere, kelle praegused loomeprotsessid ja ideed liiguvad paralleelselt techno-muusika maastiku ning tantsukunstiga, võttes uurimise alla klubitantsukultuuri oma praeguses kodulinnas Berliinis ja Eestis. Techno Praxise töötubade seeria on Lydia esimesi avalikke ettevõtmisi selles suunas.

*Techno Praxis on tantsurituaal, mis toob techno klubitantsu välja peosituatsioonist ning proovib seda vaadelda kui üht võimalikku treeningsüsteemi ja tantsupraktikat. Praxis on kollektiivset tegevust, pühendumist ja tantsija meisterlikku muusikatunnetust pühitsev tantsupraktika, mida harrastatakse grupis suure energia ja valju techno-muusika saatel. Esimene Techno Praxise töötuba toimus kaks aastat tagasi ning selle ajaga on tantsupõrandatel palju muutunud. Techno praxis keskendub alati sellele, mis toimub nüüd ja praegu.

ala kaart