directions
A
L
A
K
A
A
R
T
Loomelinnak-8
,

SÜNNIPÄEV: Telliskivi Loomelinnak 8 (KOGU PROGRAMM)

Sünnipäeva tähistame rea sündmustega, mis läbi aastate juba tuttavad, kuid millele lisandub täiesti uusi ettevõtmisi!

Programmi avaldame samm-sammult lähiajal, paar vihjet juba leiad altpoolt.

✘✘✘ 18. aprill ✘✘✘
SISSEJUHATUS SÜNNIPÄEVA: HATHA JOOGA KÕIGILE
kl 12.00, Nesty Jooga Stuudio
Tegemist on Hatha Jooga’ga. Tund sobib iga tasemel osalejale. Alustame tundi hingamisharjutusest, soojendame keha Päikesetervitusega ja jätkame asenditega. Tunni lõpus on mõnus lõdvestus. Tundi viib läbi rahvusvaheliselt kvalifitseeritud õpetaja Nesty. Tunni hind 7€.

✘✘✘ 20. aprill ✘✘✘
✔ JAZZKAARE PLAKATITE NÄITUS LÄBI AEGADE
kl 11.00-21.00, Telliskivi Poetänav
Üle 20 erineva Jazzkaare festivali kujunduse läbi aastakümnete.

✔ LÕUNA MONDOS: Armastusega Süüriast
kl 12.00-13.30, MTÜ Mondo
Mondo avab Telliskivi Loomelinnaku sünnipäeva puhul uksed toreda lõunapakkumisega – tule võrratu tutvuma Süüria toiduga, mida on suure armastusega valmistanud Süüria taustaga pere!
LÕUNASÖÖK:
Riisiroog maqluba, serveeritud falafeli, hummuse ja salatiga.
MAGUSTOIT:
Õhuline pähklikook baklava.
Lõunasöögi panus on 6 eurot (ilma magustoiduta 5 eurot).

✔ Telliskivi Sünnipäev / Birthday: tee- ja kohviõhtud poetänaval
kl 15.00-21.00, Telliskivi Poetänav
Pop-up kohvibaarid, rästikojad, teemajad korraldavad cuppinguid, degusteerimisi ja minikoolitusi + temaatilised eripakkumised poetänava kauplustes.

tee- ja kohviõhtud
✔ LINNALABORI LINNAKURETK – Terve Telliskivi: Linnakuretk 1
kl 16.00, kohtumispaik F-hoone ees
Linnalabor – Estonian Urban Lab viib läbi traditsioonilise retke Telliskivi loomelinnakus. Läheme külla Üllele ja Toomasele, kes Telliskivis Hellad Kolumatsid massaažituba peavad, maitseme kohalikku tervisetoodangut ja teeme mõned asanad. Käime kohtades, kuhu reeglina ei satu ja saame lähemalt otse allikast kuulda ka loomelinnaku tulevikuplaane. Retk toimub eesti keeles

REGISTREERU! Retkel osalemiseks kanna osalustasu 4 eurot enne retke MTÜ Linnalabori kontole EE747700771001620187 (LHV), märksõnaks Telliskivi + nimi (kelle eest tasud) + kuupäev (20.04). Kui retke päeval on veel vabu kohti, saab liituda ka kohapeal. Kogunemine F-hoone ees! Retk kestab u 2 h. 

✔ Manifest PÕXIT
kl 18.00, Erinevate Tubade Klubi
Kliimaekspertide, poliitikute ja arvajate arutelu Eesti energiatootmise, klimatoloogia ja selle tuleviku väljavaadete teemadel. Vestlejad üritavad leida konstruktiivset sünergiat Eesti valikutest ja tulevikuväljavaadetest globaalse kliimasoojenemise ajastul, samuti saada vastust paljudele põletavatele küsimustele.
Arutelule järgneb Lenoardo Di Caprio filmi Before the Flood – National Geographic Channel ühisvaatamine.

✘✘✘ 21. aprill ✘✘✘
✔ JAZZKAARE PLAKATITE NÄITUS LÄBI AEGADE
kl 11.00-21.00, Telliskivi Poetänav
Üle 20 erineva Jazzkaare festivali kujunduse läbi aastakümnete.

✔ Telliskivi Ideega Lõuna: Kuidas hoida struktuuri loomeprotsessis
kl 12.00-13.30, Lendav Taldrik Resto
Maitsev aasiapärane toit + arutelu teemal, kuidas loomeprotsessis argumenteeritust ning struktuuri säilitada. Vestlevad pikajaliselt erinevaid loomemeeskondi juhtinud Kaarel Oja ja SpeakSmart arendusjuht Margo Loor.

Üritus kestab 1,5h ning kohtade arv on piiratud. Osalemine maksab 7 €, mille palume tasuda registreerumisel!
REGISTREERU SPEAKSMARTI LÕUNALE!  

✔ EHTENÄITUS “INVISIBLE WALL”
kl 12.00-20.00, Klaaskuppel loomelinnaku õuel

TEE JA KOHVIÕHTUD POETÄNAVAL
kl 15.00-21.00, Telliskivi Poetänav
Pop-up kohvibaarid, rästikojad, teemajad korraldavad cuppinguid, degusteerimisi ja minikoolitusi + temaatilised eripakkumised poetänava kauplustes.

✔ TELLISKIVI SÜNNIPÄEVAKONTSERT: GoGo Penguin (Suurbritannia) / Jazzkaar 2017
kl 22.30, Vaba Lava
Manchesteri trio GoGo Penguin on värske komeet moodsa, kinematograafilise jazzi taevas. Ühtsesse hingamisse ja muusikasse võrdselt panustav kolmik defineerib oma helimaailma “akustilise elektroonikana” ja ühendab oma kõlapildis triphop’i, jazzi, roki ja klassikalise muusika elemente.

✘✘✘ 22. aprill ✘✘✘
✔ SÜNNIPÄEVA KIRBUTURG
kl 10.00-15.00, Roheline Saal
Telliskivi kirbuturg tähistab sünnipäeva alati koos loomelinnakuga. Iga-laupäevane kirbukas on seekord pidulikum. Tule uudista, millise vinge taaskasutuskraamiga kaubeldakse ning leia ka endale midagi sobivat!

✔ JAZZKAARE PLAKATITE NÄITUS LÄBI AEGADE
kl 11.00-17.00, Telliskivi Poetänav
Üle 20 erineva Jazzkaare festivali kujunduse läbi aastakümnete.

✔ EHTENÄITUS “INVISIBLE WALL”
kl 12.00-20.00, Klaaskuppel loomelinnaku õuel

MTÜ FOORUMTEATER: “VIHAKÕNE PAGULASTE TEEMAL SINU TOAS”
kl 15.00- 15.45, MTÜ Mondo
Etendus toimub MTÜ Mondo ruumides. See etendus toob arutluseks publiku ette loo sellest, mis hakkab toimuma siis, kui vihakõne pagulaste teemal kolib internetist sinu tuppa. Etenduses mängivad foorumteatri süvakursus 2017. a. osalejad Kaie Pranno, Sveta Reinmets, Marii Noor ning interaktiivset etendust modereerib jokker Piret Soosaar (MTÜ Foorumteater).

✔ Story Party Estonia | True Dating Stories Told Live (in English)
kl 19.00, Erinevate Tubade Klubi
Story Party on etendus/show, kus näitlejad mängivad läbi kohtingulugusid, mis on toimunud päris inimestega, päris elus. Mõnusat õhtut täiendavad mõnus seltskond, head joogid ja kaasahaarav etendus. Toimub Tallinnas ainult üks kord.

✘✘✘ 23. aprill ✘✘✘
✔ Tasuta kontsertide päev / Jazzkaar 2017
kl 8.00-20.00, erinevad kohad Telliskivi Loomelinnakus
12 h kontserte, mänge õuealal ja mõnusat meeleolu. Programm algab kl 8.00 joogaga ning päädib Liisi Koikson “Coffee For One”/Jazzkaar 2017kontserdiga Vaba Lava. Igal täistunnis algavad tasuta kontserdid erinevates Telliskivi Loomelinnaku saalides, kontorites ja õuealal.

jazzkaare tasuta kontsertide päev

kl 10.00-15.00, Roheline Saal
Telliskivi kirbuturu eestvedamisel toimuv vidinalaat toob kokku kauplejad, kes annavad uue elu koju seisma jäänud vidinatele – käsitööd ja käsitöötarbed, vanavara ja antiik, muusikainstrumendid ja plaadid, kodusisustus ja hobitarbed, nõud, raamatud jne. Riideid-jalatseid sel turul ei müüda 🙂

✔ JAZZKAARE PLAKATITE NÄITUS LÄBI AEGADE
kl 11.00-17.00, Telliskivi Poetänav
Üle 20 erineva Jazzkaare festivali kujunduse läbi aastakümnete.

✔ EHTENÄITUS “INVISIBLE WALL”
kl 12.00-20.00, Klaaskuppel loomelinnaku õuel

✔ LINNALABORI LINNAKURETK – Telliskivi Tech: Urban Walk in Creative City 2 (inglise keeles) 
kl 13.00, kohtumispaik F-hoone ees
Linnalabor – Estonian Urban Lab viib läbi traditsioonilise retke Telliskivi loomelinnakus. Kohtume Susannega Lift99st, kes räägib startupidest ja sellest kuidas tehnika ja loomemaailm koos saavad eksisteerida ning areneda. Kohtume inimesega, kes usub et tehnoloogia annab võimaluse osaleda otsustusprotsessides iga inimesel. Samuti kuuleme loomelinnaku tulevikuplaanidest, jalutame ringi varjatud nurkades!

REGISTREERU! Retkel osalemiseks kanna osalustasu 4 eurot enne retke MTÜ Linnalabori kontole EE747700771001620187 (LHV), märksõnaks Telliskivi + nimi (kelle eest tasud) + kuupäev (23.04). Kui retke päeval on veel vabu kohti, saab liituda ka kohapeal. Kogunemine F-hoone ees! Retk kestab u 2 h.

TELLISKIVI LOOMELINNAKU TÄNAVAKUNSTITUUR (inglise keeles)
kl 15.00, kohtumispaik F-hoone ees
Endisest industriaalpiirkonnast on saanud Telliskivi Loomelinnaku näol värvikirev ja emotsioonidest pakatav paik tänu külluslikele kunstiteostele. Seal kandis ringi liikudes mõtisklevad kindlasti inimesed kunstitööde olemuse ja loomingu autorite üle…

Telliskivi Loomelinnaku 8. sünnipäeval korraldab Tartu Pseudo Tours tänavakunsti ekskursiooni, et vaadata mitmekülluslike kunstiteoste sisemusse ja näha pildist kaugemale.
Pilet vaid 4€!
KINDLUSTA ENDALE KOHT, REGISTREERU SIIN!

ala kaart