directions
A
L
A
K
A
A
R
T

Telliskivi Cinamon Suvekino (19.-22. juuli)

K 19.07 – Õnn tuleb magades – kl 23:00
N 20.07 – Vehkleja – kl 23:00
R 21.07 – Vallatud kurvid – kl 23:00
L 22.07 – Viimne reliikvia – kl 23:00

Pilet eelmüügist 5€ / kohapeal 7€
cinamonkino.com/telliskivi

Kui ilm vähegi lubab, toimuvad linastused kogu suve vabas õhus Telliskivi väljakul. Halva ilmaga näitame filme vastavalt ajakavale Punases Majas (punast värvi maja Telliskivi väljakul).

🇪🇪 Õnn tuleb magades / When You Least Expect It
Komöödia / Comedy / Комедия
2016 / Mart Kivastik
English subtitles / Русские субтитры

Piletid / Tickets / билеты: bit.ly/ÕNN

Mart Kivastiku filmi “Õnn tuleb magades” peategelaseks on keskealine üksik naine Viivi, kes leiab ennast ootamatult olukorras, kus ta pole enam millegagi rahul: eraelu on täielik ebaõnnestumine, lootus armastust leida kustumas, igapäevane töö näib mõttetu, vanust juba kah omajagu. Ühel hommikul ärkab Viivi aga üles ning leiab enda kõrvalt voodist ühe mehe… Kes see mees on või kus ta sinna sai, see kõik vajab lähemalt uurimist.

🇪🇪 Vehkleja / The Fencer
Draama / Drama
2015 / Klaus Härö
English subtitles

Piletid / Tickets: bit.ly/VEHKLEJA

1952. aastal saabub Haapsallu meistersportlane Endel (Märt Avandi) ja asub tööle kooli kehalise kasvatuse õpetajana. Õpilastega kontakti saavutamine on introvertsele mehele esiotsa raske. Lisaks on sõjajärgsete katkiste perekondade lapsed talle harjumatud kaaslased. Hoolimata kooli direktori vastuseisust õnnestub Endlil saada luba hakata neile vehklemist õpetama. Pikapeale saab vehklemisest eneseväljendamise vahend nii lastele kui ka nende õpetajale, vastastikune teekond, mille käigus kosuvad ja tervenevad mõlemad osapooled. Lüüasaanud koolidirektor hakkab Endli minevikus sorima, et selgitada välja, miks ikkagi on Nõukogude Liidu meistersportlane väikelinna tulnud.

🇪🇪 Vallatud kurvid / Venturous Curves
Komöödia / Comedy
1959 / Juli Kun | Kaljo Kiisk
English subtitles

Piletid / Tickets: bit.ly/VALLATUD

Kui tudeng ja motosportlane Vaike Tartust Tallinna Pirita-Kose- Kloostrimetsa ringrajale jõuab, kihutavad siin juba mootorrattad peadpööritava kiirusega. Sama peadpööritavatesse seiklustesse satub Vaike, tutvudes mitmekordse tšempioni Raivoga, kellel on tekkinud peapööritus edusammudest nii spordis kui ka neidude seas, ja meistrikandidaadi Heinoga, kes pakub Vaikele abi võistlusteks valmistumisel. Üksinda Vaike sellel karussellil püsida ei suuda, kuid ta loodab õe Mareti peale, kes on varemgi Vaiket keerulistest olukordadest välja aidanud. Ainult et nüüd tuleb mängu ka Mareti värske abikaasa Ants, kes on veendunud, et enam ta kaksikõdesid segi ei aja.

🇪🇪 Viimne reliikvia / The Last Relic
Seiklusfilm / Adventure
1969 / Grigori Kromanov
English subtitles

Piletid / Tickets: bit.ly/RELIIKVIA

Liivimaa, 16. sajand. Noor rüütel Hans von Risbieter saab isalt päranduseks reliikvialaeka Püha Brigitta säilmetega, mida ihaldab enda valdusse saada klooster. Risbieter on nõus loovutama reliikvia, kui saab naiseks abtissi ingelliku õetütre Agnes von Mönnikhuseni. Agnese süda tuksub aga robinhoodlikule vabale mehele Gabrielile, kes astub vapralt välja vabaduse ja õigluse eest. Romantiliste seikluste varjus on ridade vahele põimitud eestlaste vabadusvõitluse prahvatav vimm. Ajaloolise dekoratsiooni vormis ja varjus on legendaarne seiklusfilm suutnud kõnetada paljusid põlvkondi.

ala kaart