directions
A
L
A
K
A
A
R
T

TMW 2017: Trash Cooking dinner by Peeter Pihel

TMW raames toimuvad kahel õhtul „Trash Cooking“ õhtusöögid, mille eesmärgiks on informeerida inimesi toidujäätmete nutikaist ning säästlikest kasutusviisidest. Õhtusöögi kontseptsiooni autoriks ja teostajaks on Rootsi parima restorani Fäviken Magasineti peakoka parem käsi Peeter Pihel.

Euroopa komisjoni andmetel läheb Euroopa Liidu maades igal aastal raisku 88 miljonit tonni toitu. Tänavu kestliku arengu eesmärkidele keskendunud TMW „Trash Cooking“ õhtusöökide raames õpitakse paremini aru saama “parim enne” märgistusest ja erinevate toorainete omadustest ning omandatakse nutikaid toidu lõpuni tarbimise viise.

Igalt ostetud õhtusöögipiletilt annetatakse 5 eurot Eesti Toidupanga heategevusalgatusele „Lapsed söönuks“.

Pihel on veendunud, et kui toorainet napib, tuleb olla loominguline. Olles kasvanud peres, kus oldi leidlikud söögikordade planeerimisel, kasutab ta seda praktikat igapäevaselt:„Ilmselt on mind ja minu vaadet maailmale ja tööle vorminud kõige rohkem minu juured. On õnn ja privileeg olla sündinud ja kasvanud saarel. See on iseäralik elurütm, mis peegeldub ka selles, kuidas ma suhtun toiduvalmistamisse. Kui toorainet napib, tuleb olla loominguline – see motiveerib ning sunnib looma midagi uut ja ehk veel parematki.“

Menüü improviseeritakse päeva saadustest, mis jõuab meieni Solarise toidupoest ja toidukaupade tarnijatelt.

Mõned vihjed julgeme siiski anda:

Röstitud eilne leib & vahustatud aju
Hapupiimapannkoogid ja vetikad
Vintage köögiviljade kimchi & lambasüdame tartar
Kaks päeva küpsetatud seapea
Hapukoore liköör

———————————
Iga roa juurde pakume veini ja Mjuk kombucha, mis on valmistatud HeyDay Organic tooraine jäätmetest.

Piletid saadaval: https://tmw.ee/store/
*õhtusöök valmib ka taimetoitlastele sobivana

Õhtusöögid toimuvad:
K, 29. märts kell 18:00
N, 30. märts kell 18:00
———————————
Trash Cooking õhtusöögid partnerid: Solaris Keskus, Kärbes (Vaba Lava), Telliskivi Loomelinnak, Toidupank ja “Lapsed söönuks” heategevusüritus, Umami, Mjuk kombucha + Heyday, Solarise Keskus toidupood ning erinevad toorainete maaletoojad.

ala kaart