directions
A
L
A
K
A
A
R
T

Kauplused

Disaini- ja ökohingega kunstitarvete pood profikunstnikele, harrastajatele ja lastele. Õlivärvist-pintslist kuni akrüülmarkeri ja saekujulise märkmepaberini välja. EKA taustaga Kadri Kuum toob enamiku tooteid ka ise maale. Kindlam värk. Testib siis oma käega läbi ja paneb tagajärje näidisena välja.

“Tänu ARTE-le on Eestis rohkem isetegemist,” usub Kadri ühiskondlikku kasusse. Eks 15 aastat on selle nimel möllatud ka.

Kõrva taha: Kui tahad vanale pluusile või koduvidinale uue hoo anda, aga ideesid napib, võta asi poodi kaasa. Nuputage koos.

+372 5309 5577
www.arte.ee
kadri(at)arte.ee

AVATUD

E-R 11.00-19.00
L-P 11.00-17.00

ASUKOHT

A3 hoone 1. korrus

Artproofi fotolabor on spetsialiseerunud suureformaadiliste fotode trükile ja viimistlusele. Meie tehtud pildid paistavad silma eelkõige galeriikvaliteedi poolest. Artproofi ruumidest leiad ArtPrinti poe, mis on avatud tööpäeviti 10st -18ni!

Poes on võimalik küsida nõu erinevate vormistuste kohta ning tellida meie poolt pakutavaid laia valikut printimislahendusi fotokapast fototapeedini.

B hoone (Punase Maja vastas)
+372 5304 1007
www.artprint.ee
www.artproof.ee
info(at)artprint.ee

AVATUD

E-R 10.00-18.00

ASUKOHT

B hoone (Loomelinnaku Väljaku ääres)

Naiselik, värvikas kleidi- ja saapapood. Vastulöök ühekülgsele tavakaubandusele.

Omanik Karit õpetas Sharm el-Sheikhis sukeldumist ja pidas kaht kleidipoodi, aga riigipööre tõi naise Eestisse tagasi. Täna nopib ta šeffide kangaste ja mustritega kleite väikestelt kohalikelt disaineritelt Itaalias, Türgis ja mujal. Lendab korra kuus ära ja tuleb mikropartiidega tagasi.

My Suzani on Kesk-Aasia suzani-tikanditest inspireeritud jalatsibränd, mis 2015. aastast Karitile kuulub ja temalt disainidki saab. Saapad valmivad käsitööna 2-3 nädalaga, järgides ostja jala- ja säärekuju. Kes soovib saapa kohe jalga saada, leiab kordumatud väikepartiid Dharma poest.

+372 5663 2722
www.dharmafashion.com

AVATUD

E-R 11.00-19.00
L-P 11.00-17.00

ASUKOHT

A2 hoone 1. korrus

Ehe Mood on veini ja Zotteri šokolaadiga maitsestatud kleidipood ning mantlite, pluuside, t-särkide ja sokkide koht. Rõivad on õmmeldud naturaalsetest kangastest: ökopuuvillast, kanepist, linast, bambusest. Kirgaste värvide ja mustritega. Siit leiab käsitsi kootud ja tikitud, pakutrükis või batiktehnikas kaunistatud kangaid.

Õdedest poodnikud Külli ja Ülle olid Eestis esimesed hullud, kes firma puhtalt õiglasele kaubandusele rajasid. Ja toimib. Riided on suuresti pärit Inglismaalt (Nomads), rõivajäätmeid kasutav ja kahtpidi kantav Zand tuleb Hollandist. Küsi ka Bambooka päikeseprillide järele ja ära unusta peatuda Thought bambussokkide stendi ees.

Kõrva taha: Ülle on EELK kirikuvalitsuse kantsler, Külli toimetab Tallinna Kaarli koguduses. Üks on EKA-s keraamikat õppinud elektriinsener, teine EKA-s kujundusgraafikat õppinud süsteemiinsener. Tsipa vaimustust lisaks ja ongi õiglane poetandem valmis.

info(at)ehemood.ee
www.ehemood.ee

AVATUD

E-R 11.00-19.00
L-P 11.00-17.00

ASUKOHT

A3 hoone 1. korrus

See pole su fafafaa-naabri udupeen disainsalong. Vaid pood. Stiilse, nappides värvides Rootsi-Taani sisustuskaubaga, mis kodusoleva kraamiga lihtsasti sobib. Uus ei istu? Palun, kõrval koridoris on Rootsi taaskasutusmööbel, mida omanik Kairit iga kuu toomas käib.

Kairit töötas 90ndatel Stockholmi Eesti saatkonnas ja armus Skandinaavia elustiili. “Disain disainiks,” ütleb ta. “Nad suudavad igal sammul elu nautida. Ülim soojus ja südamlikkus.” Mis võtab kokku ka poe ja kohvikunurga. Lihtne, stiilne ja rahustav. Kenitlemise asemel lihtsalt mõnus. Vaktsineerimaks eestlasi “rohke pahna ja arusaamatu stiili” vastu.

Kõrva taha: Nimebrände siit ei leia. Üldpilt on pakendi ja sildita, domineerib kaubapaigutusega loodud atmosfäär. Ning lõhnad, muusika, küünlad ja letitagused inimesed oma suhtlemisega.

+372 664 5056
info(at)homeart.ee
www.homeart.ee

AVATUD

E-R 11.00-19.00
L 11.00-18.00
P 11.00-17.00

ASUKOHT

A2 hoone 1. korrus

JOOKS on jalgrattapood, mis väljub tavapärase poe piiridest. Lisaks kvaliteetsete disainrataste laiale valikule on JOOKS ka rattaentusiastide kohtumispaik. JOOKSus on avatud töökoda ning võimalik on juua kohvi, nautida suupisteid ning osaleda rattaüritustel.

info(at)jooks.cc
www.jooks.cc

AVATUD

T-R 14.00-19.00
L-P 10.00-16.00

ASUKOHT

B hoone parklapoolses küljes, alajaama vastas

Tekstiilikunstniku Mare Kelpmani sisustustekstiilid, rõivad ja aksessuaarid. Villast või linast punutud ägedus, milles vintage-mustrid ja põhjamaine lihtsus üksteist ohjes hoiavad. “Tabas vist õigesse kohta: natuke lapsepõlve, natuke turvalist villa,” ütleb Mare. Ent lubab sügisel ka alpacat ja mohääri lisada.

Tema stuudio üks missioone on kaduvate oskuste elushoid. Kuna Eestis pole enam võimalik tööstuslikult villa kududa, koob ta Soomes, Lätis ja Leedus. Trükkimine on paljudele kergem, Kududes tuleb jännata: pese, lõika, vanuta. Mkmm. Akrüül seebiks. Villa võib ka ägedalt teha.

+372 5118 947
shop@marekelpman.eu
kelpmantextile.com
Facebook

AVATUD

E-R 11-19

L-P 11-17

ASUKOHT

A2 hoone 1. korrus

Balti disaini pood. Kui selle kandi disaineritel on midagi uut öelda, teevad nad seda Les Petisesis. Rõivastest ehete ja ruumiparfüümideni. Meesteasjad ka. “Tahan olla kogu aeg samm ees, mõelda midagi uut,” ütleb omanik Elena Volk. Et uut märgata, sõidab Elena korra kvartalis bussiga Lätti-Leetu ägedate disainerite jahile.

Hetkel kiidab ta Läti brändi Talented, mis paneb riidesse nii naised kui mehed. Leedust vaimustavad teda LeMuse’i naisteriided. Eestis paelub Elenat disainer Kristi Pärn, kes seisab minimalistliku brändi Ellen Richard taga.

AVATUD

E-R 11.00-19.00
L-P 11.00-17.00

ASUKOHT

A2 hoone 1. korrus

Loodus ja nahk. Kosmeetika peab olema sõbralik mõlema suhtes. Mimesises on. Ligi 30 Eesti brändi ja üle 20 välismaise. Panustatakse Eesti tootjatele, kel on ka lihtsam letti pääseda. Okei, “päris keldris tehtud kraami me ei võta,” muigab omanik Kerli. Kes oskab kehakreemi kõrval ka veinisoovitusi anda — ikkagi paberitega sommeljee. Multidistsiplinaarne.

Mimesis rõhub sellele, et klient lahkuks õige, talle sobiva tootega. Mitte lihtsalt kalli potsikuga. Seega tasub julgelt pärida, sest kirjust valikust on muidu raske läbi hammustada. Või küsi kõiketeadva häälega turbamaski ja täpsusta oma nahatüüpi. Turbaga mööda ei pane.

Kõrva taha: Poodnikud harivad end mitu korda aastas ravimtaimelaagris. Teavad, millest räägivad.

+372 6550 920
klient(at)mimesis.ee

AVATUD

E-R 11.00-19.00
L-P 11.00-17.00

ASUKOHT

A3 hoone 1. korrus

Villapai, Eerini ja Nurme ühine esinduspood. Vill, puuvill ja looduskosmeetika. Jette Heinlo veetav Eerin teeb pehmest orgaanilisest puuvillast ja bambusviskoosist lasteriideid. Kangad kootakse Eestis, peale kokkuõmblemist lisandub käsitsi siiditrükk Ulla Saare illustratsioonide ja muhedate sõnumitega. Mütse-särke leidub ka täiskasvanutele, lisandumas on lapseootel emade seeria.

Villapai on Iti ja Kadri nägemus loodust säästvast ja kogukonda hoidvast poest, kust leiavad midagi endale nii pere suured kui väiksed. Unustage nõukaaegse karevilla torked või kolme fliiskampsuniga pupujukud.

Karupükste, vestide, kleitide, kinnaste, kombede ja teiste omatoodangust kudumite lõng sünnib villast, mis muuseumveskites kiudu lõhkumata pehmeks lõngaks on töödeldud. Uue tuulena on tulnud alpakavillast tooted — mõeldes neile, kes soovivad, et vill oleks pehme kui vatt.

Teistelt Eesti tootjatelt tellitud kaup käib samuti läbi keskkonnasõbralikkuse, hoolivuse ja kogukonnataju filtri. Näiteks käsitsi valmistatud ja kangajääkidest tehtud retrohõngulised karud Eesti kunstnikelt.

Kõrva taha: Villapai üheks suureks magnetiks on lapsekandmisvahendite müük ja sellekohane nõustamine. Kadri on üks kahest sertifitseeritud lapsekandmisnõustajast Eestis. Ning legend teadlike emade seas.

Nurme valmistab looduslikku kosmeetikat juustest varvasteni. Iga seep, küünal ja õlitilk valmib käsitsi. Seepides kasutab Nurme ainult taimseid rasvu, kuhu lisaks seebikivile lisatakse kas vett, kitsepiima, või taimeteed. Hell, aga iseloomuga koguperekaup, kummelist kadaka ja lavendlini.

+372 5877 0487
minuvaikemaailm(at)gmail.com

AVATUD

E-R 11.00-19.00
L-P 11.00-17.00

ASUKOHT

A3 hoone 1. korrus

Igapäevaselt küpsetame Muhu Pagarite leivakojas Muhu leiba seemnetega (juuretisega, ei sisalda pärmi, rukkijahudest), Muhu Vormisaia ja Pikka saia (spelta- ja nisujahude segu, juuretisega, väike kogus pärmi). Kolmapäeviti teeme lisaks Muhu Terviseleiba metsapähklitega.

Tööpäevadel valmib esimene ahjutäis leiba ca 9:15 ja laupäeviti ca 10:15. Müüme ka Muhu Pruulikoja õllesid, Muhu mett ning Saaremaa võid (tavaline, soolakristallidega, päiksekuivatatud tomatitega, karulauguga).

telliskivi@muhuleib.ee
Facebook
Telefon pagarikojas: 5343 9888
Juhataja (äriklientidele): 5804 8047

AVATUD

E-R 9-18
L 10-16

ASUKOHT

B-hoone (Balti Jaama poolsem nurk)

Esinduspood ja kohvik mahefookusega hulgifirmale, kellelt ka Stockmann, Kaubamaja ja teised suured kaupa nopivad. Pikalt Londonis elanud omanikud Alex ja Maria teavad, et lihtsalt ököšmökost ei piisa. “Kaup peab olema mahe,” ütleb Alex, “aga ka hästi maitsema.” Tulemus? Poodnike koduse toidulaua katab 80% ulatuses ise tarnitud kaup.

Esimesena Eestis hakati maale tooma külmutatud ökotooteid, nt. jäätisi, pizzasid, marju ja juurikaid. Siit leiab pantsuse mahekana, iiri mahelõhet eritellimusel, šokolaade, Inglismaal röstitud Grumpy Mule kvaliteetkohvi ja 50 sordiga English Tea Shop maheteede valiku. Paljut saab enne ostu ka kohapeal maitsta. Kui omal paun koju jäi, osta Rootsis tehtud Hinza kott, materjaliks suhkruroost vormitud plastmass.

Kõrva taha: Tava-öko on liiga tavaline? Küsi Itaalia demeter jäätist, mille komponendid pärinevad veelgi karmimate reeglitega biodünaamilisest põllumajandusest.

OrganicDay koduleht

AVATUD

E-R 11.00-19.00
L-P 11.00-17.00

ASUKOHT

A3 hoone 1. korrus

Sfäär Outlet  pakub talve-, kevad- ja suvejopesid (väiksemad meeste suurused lähevad ka naistele!), meeste ja naiste saapaid, teksasid ja Championi dresse. Allahindlus: -40% kuni -50%!
Koha peal ollakse valmis arvesse võtma erisoove  ja Sulle laost vajaminevat otsima. Hüppa läbi!

 

AVATUD

E-R 11.00 – 19.00

L-P 11.00 – 17.00

ASUKOHT

A2 hoone 1. korrus

Ruth Bekker on kogenud massöör, kes naases peale aastaid Inglismaal ja Slovakkias töötamist Tallinnasse ning avas Telliskivi Loomelinnakus Ruthi Massaažisalongi. Ruthi salongis on võimalik nautida klassikalist, teraapilist ning spordimassaži, samuti teisi massaažiliike ja erinevat tüüpi teraapiaid.

UUDIS! Nüüd on ka võimalik nautida salongis ka erinevaid näohoolduse protseduure.
Kohe varsti saab abi ka lihaspinge korral, sest Ruthil juba käsil kineskoopilise teipimise kursused.

+372 5623 3755
ruth(at)ruthisalong.ee
www.ruthisalong.ee

AVATUD

Ettetellimisel, broneerimiseks helista või saada e-kiri.

ASUKOHT

A2 hoone 1. korrus, Dharma Fashioni ruumides

Idamaine käsitöö, vesipiipudest pillide, riiete ja poolvääriskivist eheteni. Ilma, et rahakotti auk põleks. 20 aastat tagasi Vene tänava keldripoes startinud Margus Kalam, Mareike Hoerschelmann ja Peeter Salmela on toonasest kunstihingede jutupesast vinks-vonks keti kasvatanud. Ent üks asi pole muutunud: Indias, Hiinas, Indoneesias, Tais ja Nepaalis käiakse siiani ise kaupa valimas.

Väikestes pereettevõtetes, muide. Ja kaevandustes. (Suurem osa ehetest on sealt otsitud kividest ise disainitud.) Ühesõnaga, massitootmist võite toetada mõnes paralleeluniversumis, mitte siin.

Kõrva taha: Üht asutajat Margus Kalamit näeb Eestis vaid suviti. Muul ajal kaubareisib ta pühendunult Aasias. Tulemus? Ainuüksi Telliskivi poetänava UU-s on ligi 4000 erinevat toodet.

+372 601 0816
kauplus(at)eksootika.ee
www.eksootika.ee

AVATUD

E-R 11.00-19.00
L-P 11.00-17.00

ASUKOHT

A3 hoone 1. korrus

Blogist välja kasvanud elustiilipood romantikast naksatud naisele. Käsitsi värvitud helge mööbel, kaunis kodukaup ja rõivad. Ja Eesti kõige klõbisevam kapinuppude valik.

“Hakkasin kodu sisustama ja tegin enda jaoks mööblit ümber,” räägib omanik Kadri Vilen. “Tuldi koju vaatama ja nuruti, et müü mulle.” Kuna see muutus kodus koormavaks, tuli pood teha. Äri tõusis lendu ja senine ajakirjatöö jäigi ripakile. Muide, Vintage Chic on ilmselt põhisüüdlane kriitvärvide poppsuse taga. Käib Annie Sloan ja pintsel koos!

Kõrva taha: Näed poes klassikalises stiilis lillemaalidega kaetud kappe? Haifaiv pallaslasele Marju Villemile, kes unarmööblit vanaaegse romantikaga ägedaks teeb.

kadri.vilen(at)gmail.com

Facebook

AVATUD

E-R 11.00-19.00
L-P 11.00-17.00

ASUKOHT

A3 hoone 1. korrus

ala kaart