directions
A
L
A
K
A
A
R
T

Loomelinnak

Telliskivi Loomelinnak

Mis on Telliskivi Loomelinnakus erilist?

Telliskivi Loomelinnak on ainulaadne ja eripärane koht. Nõnda paindlikult tekkiv, kasvav ja kujunev töö- ja ajaveetmiskeskkond on haruldane isegi maailma lõikes. Iga päev satub siinsesse pinnasesse mõni uus mõtteidu, millest sünnivad uued asjad, nähtused ja tegevused. Siit leiab asju, millel täna veel pole nime. Ent homme kutsutakse neid kultuuriks.

Loomelinnak on uute asjade kodu. Siin on headele ja hapratele mõtetele sõbralikku ja toetavat ruumi, kus võrsuda ja kõrgeks kasvada.

Me ei saa ette näha, milline on ühe või teise ettevõtmise tulevik või tähelend — laseme neil rahus kasvada ning kanname kannatliku aednikuna kõigi eest hoolt. Looduseski sünnivad imed kiirustamata ja tagant torkimata, nii ka siin.

Mis siin toimub?

Telliskivi Loomelinnak on sõltumatu ettevõtluskeskus, mis põhineb 100% erakapitalil. Siinsed üürnikud kujundavad oma ruumid ise. Selline koosloome annab territooriumile mitmekesise ja omapärase ilme.

Iseenesest on siin tegu ühe suurejoonelise linnaruumi taashõivamisega — vanale tööstusalale antakse uus elu ning juba olemaolevale arhitektuurile leitakse alternatiivne ja uudne otstarve. Tihtipeale juhtuvad just nõnda tekkima väga ainulaadsed ja leidlikud lahendused.

Loomelinnaku 25 000 m2 suurusel alal paikneb 10 hoonet. Praegu tegutseb siin üle 200 ärksa äri, vabaühenduse ning ettevõtte. Seniste tegutsemisaastatega on Telliskivist kiiresti saanud linnarahvale tuttav vaba aja veetmise koht, mida külastavad igapäevaselt nii kohalikud kui ka kaugemalt tulijad. Loomelinnak avardab Tallinna südalinna piirid üle raudteerööbaste, teisele
poole Balti Jaama ning pakub hubast ja boheemlaslikku alternatiivi Vanalinna vaatamisväärsustele ja ööelule.

Telliskivi Loomelinnak | Creative City - kaart / map

 

Kes siin tegutsevad?

Tegelikult lõpeb Telliskivi võimalike üürnike nimekiri ainult meie fantaasia piiridega. Lisaks kontoritele, ateljeedele, stuudiotele, töökodadele, prooviruumidele, kauplustele ja klubidele võib Loomelinnakust leida ka rattastuudio, leivatehase, trükikoja, kontsertsaali, teatrilava, mitmeid kohvikuid, galeriisid, baare ja restorane. Linnaku ruumides tegutsevad ka lastehoid, massaažisalong ning joogastuudio.

Lühiajaliseks kasutamiseks on pakkuda suuri saale, koosolekuruume, konverentsisaale, koolitusruume ning kontoreid. Poetänavale võib ajutise kaupluse üles seada kasvõi üheksainsaks päevaks.

Õuealale on võimalik mahutada ka eriti suuremahulisi sündmusi: Tallinna Tänavatoidufestivali jõudis näiteks 2016. aastal külastama lausa 18 000 inimest.

ala kaart