directions
A
L
A
K
A
A
R
T

Linnakuretk Telliskivis

Kultuurisektor avastab ja vallutab linna unustatud ruume. Kontor ei ole enam ainult kontor, eraelu ja töö on järjest enam põimunud ning see väljendub ka linnaruumis. Telliskivi Loomelinnaku tegevus Põhja-Tallinnas on muutnud endise Balti Raudtee tehase territooriumi elavaks linnakeskuseks, mille territooriumil on 10 erinevat hoonet, kogupindalaga üle 25 000 m2.

Linnalabori eestvedamisel on võimalik tulla linnakuretkele, kus avame hoonete uksi, juttu tuleb industriaalmaastiku minevikust ning suurtest tööstuskvartalitest kesklinna lähistel. Retkega on tihtipeale kaasas Telliskivi esindaja, kes räägib loomelinnaku mudelist ning sellest, millised edukad maailmapraktikad on eeskujuks võetud. Samuti kohtume Telliskivi asukatega ja uurime nende tegevuse kohta. Kõike seda Telliskivi koridorides, ruumides, hoovis ning katustel kolades.

Retk kestab: 1,5 – 2h. / Hind: 7-10 eurot inimese kohta (sõltub grupi suurusest).

Täpsusta üksikasju või broneeri kohad retkele: linnaretked@linnalabor.ee, tel 37255668680

Telliskivi Loomelinnaku aladel tegutses vanasti Kalinini-nimeline tehas.

Linnakuretki on teiste seas juhtinud: Artur Ümar (Tallinna Kultuuriväärtuste Ameti muinsuskaitse osakonna peaspetsialist), Epp Vahtramäe (Tallinna Ülikooli linnakorralduse magistrant), Kaarel Oja (Telliskivi Loomelinnaku endine sisujuht), Jaak Juske (ajaloolane), Keiti Kljavin (urbanist), Riina Lai (Telliskivi loomelinnaku büroojuht), Raimo Matvere (Telliskivi Loomelinnaku sisujuht), Tõnu Laigu (arhitekt).

Linnakuretke korraldab Linnalabor, Telliskivi Loomelinnaku pikaajaline rentnik.

ala kaart