directions
A
L
A
K
A
A
R
T

Telliskivi sünnipäeva tähistamine algab varahommikuse Koidudiskoga!

16.-19. aprillini toimub Telliskivi Loomelinnaku sünnipäev, mille avalöögiks on varahommikul kl 7.00 algav pidu “Koidudisko”. Linnalabori eestvedamisel leiab aset jagamismajanduse seminar, mis tutvustab uute, jagamisel põhinevate ärimudelite perspektiive. Sünnipäeva programmist leiab ka Jazzkaare raames toimuvad loomelinnaku sünnipäevakontserti, kus esineb Larkin Poe (USA), kirbuturu, taimetoidupäeva ning tänavakunstiseina avamise.

16. aprilli hommikul toimuv Koidudisko on ainulaadne alkoholivaba pidu, mis algab kl 7.00 hommikul! Peo eesmärgiks on anda päevale positiivne laeng, et kõik osalejad saaksid energiast laetuna minna tegema oma igapäevaseid toimetusi. Programmist leiab tantsulise hommikuvõimlemise, trummishow, hulgaliselt head tantsumuusikat ning energiat andvad söögid-joogid.

17. aprillil toimub Jagamismajanduse seminar, mis tõstatab küsimuse, kui mõttekas üldse on kõike ise omada? Jagamismajanduse ärimudelitest, selle ohtudest ja võimalustest räägivad nii kohalikud “jagavad” ettevõtjad (nt Crowdestate, Autolevi, Toitla jt), kui ka majandusmõtlejad erinevatest valdkondadest (teiste seas Rainer Kattel, Evelyn Sepp, Henri Laupmaa).

Sama päeva õhtul toimub Jazzkaare festivali raames Telliskivi Loomelinnaku sünnipäevakontsert, kus esineb USA kantribluus ja rockn’rolli mõjutustega karismaatiline Larkin Poe.

“Telliskivi on uue kultuuri ja tulevikkuvaatava mõtteviisi keskus ning sellest lähtub ka meie selleaastane sünnipäevaprogramm,” selgitab Telliskivi Loomelinnaku sisujuht Raimo Matvere. “Soovime anda külalistele kõva kevadise vitamiinikokteili ja energialaksu – varahommikusest pidutsemisest, muusikast, toidust, kunstist ja suurepärastest inimestest. Boonuseks veel Jazzkaar, mis esmakordselt Telliskivi Loomelinnakus toimub.”

Laupäeval ja pühapäeval toimuvad Linnalabori eestvedamisel kaks linnakuretke Telliskivi Loomelinnakus. Ekskursioonil, mis toimub linnaku koridorides, ruumides, hoovides ja katustel, saab põhjaliku ülevaate, mis loomelinnakus 6 aasta jooksul muutunud on ja milliseks kujuneb tulevik. Laupäevasel retkel on erilises fookuses kirbuturg, kus retke üks vedajatest on stilist ning kirbuturgude antropoloog Helina Risti. Pühapäevane retk keskendub enim esmakordselt Telliskivis toimuvale Jazzkaare festivalile. Retk lõpeb kontserdiga.

Sünnipäeva traditsiooniliste sündmustena on kavas 18. aprillil ehk laupäeval toimub kirbuturg ning 19. aprillil ehk pühapäeval aset leidev Taimetoidupäev Telliskivi Loomelinnakus. Maitsta saab taimset päritolu tooteid ja roogasid, kuulata tervisliku toitumise loenguid ning elada kaasa smuuti valmistamise meistrivõistlustele.

Sünnipäevaga avab Telliskivi Loomelinnak ka tänavakunstiseina, mis on üle 200 m pikkune lõuend graffitikunstnikele oma tööde loomiseks. Avanädalavahetusel joonistavad oma teosed müürile Sänk, Spark, Toze97 ja Stasbags (St Peterburist).

Kogu Telliskivi Loomelinnaku sünnipäeva detailsem programm on leitav kodulehel ja Facebookis.

ala kaart